niedziela, 15 czerwca 2014

Przegląd prasy - czerwiec


Witajcie! Tym razem przychodzę do Was z zaległym, czerwcowym przeglądem prasy :-).

Zaczynamy od Cosmo, w zeszłym piątek pojawił się już w kioskach nowy numer, ale my jeszcze zostaniemy przy czerwcowym numerze.


Na okładce czerwcowego Cosmo pojawiła się Julia Pietrucha, a w środku wywiad.


Co jest teraz Cosmo - czyli męskim okiem. 100 mężczyzn zostało poproszonych o opinię na temat makijażu i włosów. Zapytano mężczyzn o to, czy podoba im się trend na mokre włosy - 52% było na tak, 48% wolało suchy look. Dziewczyny, uważajcie też z neonami na powiekach, bo mężczyznom nie przypadły do gustu. Mężczyźni nie zauważą gdy: (i) zapomnisz wybielić zęby, (ii) zapomnisz nałożyć pomadkę oraz (iii) makijaż się rozmaże. Z kolei zauważą gdy: (i) się nie uśmiechasz, (ii) nałożysz dużo pomadki oraz (iii) masz przekrwione oczy.


Żar tropików - zdecydowanie tak powinno wyglądać lato - kolory! Reachel Bilson w swoim kompleciku w kwiaty wygląda uroczo.


Kusząca pewność siebie - 56% osób boi się poprosić swojego szefa o cokolwiek... Rady Gisel dotyczące sukcesu brzmią;  pobrudź sobie ręce (nie bój się pracy i dawaj wszystko, co potrafisz), ufaj sobie (im bardziej wierzysz swojej intuicji tym więcej zyskujesz) oraz podejmuj ryzyko (jak wybierasz pomiędzy dwiema opcjami, wybieraj tą trudniejszą, bo chcesz żyć pełnią życia).


Artykuł Chcesz dostawać więcej? Po prostu poproś z cyklu Ty i Tylko Ty. Wiele z nas rzadko prosi o innych o pomoc. Zdecydowanie należę do tych osób, zawsze uważam, że jestem sama i najlepiej sobie ze wszystkim poradzę, pomimo tego że łatwiej wspólnie rozwiązywać problemy. W artykule odwołania do rad Roberta Cialdini, amerykańskiego psychologa, który zajmuje się badaniem wpływu społecznego. Pamiętajmy o regule wzajemności - wyświadcz człowiekowi przysługę, odczekaj chwilę i poproś o przysługę. Proste prawa?


Teksty, które nigdy nie mogą się wymknąć w pracy. Do tych tekstów należą: "uuu, ale mam roboty", "jestem wykończona", "myślałam, że to należy do kogoś innego", "to pewnie głupi pomysł, ale ...", "ale przecież zawsze to tak robiliśmy". Pamiętajmy również, że ziewanie w pracy jest absolutnym tabu! Według Dana Schawbela autorki książki Personal Branding 2.0. ziewanie oznacza, że jest się niewyspanym, co się przekłada na niską produktywność, dlatego ziewaj dyskretnie lub zrób kawę lub weź parę energetyzujących głębokich oddechów.


Wpis o Mai Sablewskiej, która zaczęła się spełniać jako doradca wizerunkowy u boku zwykłych ludzi, a nie u boku gwiazd, jako menadżerka.


Artykuł To jedno zdanie może sprawić, że twój związek będzie szczęśliwy - co to za zdanie? Brzmi ono tak: naucz mnie, jak mam cię kochać, a ja nauczę cię, jak chciałabym być kochana" - prawda. Pamiętajmy, że na nasze zachowanie w dużej mierze ma wpływ przeszłość, wspomnienia  z dzieciństwa i czasem nasze zachowanie jest inne od oczekiwanego przez partnera. Warto rozmawiać o swoich oczekiwaniach.


Naukowy sposób na złamane serce. Rozstania nie są łatwe, każdy z nas przechodził jakieś, ale jak najlepiej sobie z nim poradzić? Mów dużo o tym, co cię boli, o smutku, który czujesz, ale nie analizuj każdej sytuacji w związku bez końca. Pozwól na dzielenie swojego smutku z kimś bliskim. Słuchaj muzyki, uprawiaj sport. Jeśli masz problem ze snem, po prostu wstań z łózka, nie męcz się kręcąc z boku na bok. Myślę, że czas też działa na naszą korzyść.


10 rzeczy, których nie wolno ci robić na pierwszej randce - coś dla początkujących związków.


Artykuł na temat stresu, który może być naszym wrogiem, albo sprzymierzeńcem. Badania pokazują, że 67% kobiet doświadcza stresu co najmniej raz w tygodniu. Najbardziej zestresowane są dziewczyny między 24 a 35 rokiem życia. Jakie są skutki stresu? Co trzecia kobieta według badań Kalms cierpi na bezsenność, co czwarta pije za dużo alkoholu oraz 28% kompulsywnie się objada. Co robić? Zmienić to, co można zmienić - toksyczni ludzie, wykańczająca praca czy dieta. Zaakceptować to, czego zmienić nie można. Przede wszystkim znajdź swoją metodę na stres. Udowodniono, że osoby, które zanurzały się w wannie codziennie są bardziej odporne na stres. Nikt chyba nie pogardzi gorącą kąpielą przed snem :-). Ostatnia rada Cosmo, to zmiana drobnych rzeczy w swoim życiu....jeśli pijemy kawę z mlekiem, może warto dołożyć do niej kardamonu? Może zamiast kina opera? Zamiast spaceru rower...?


Mężczyźni mają więcej wiary we własne możliwości niż kobiety, między innymi dlatego, że nie rozpamiętują porażek, są zorientowani na cel i chcą go osiągnąć. Dlatego czasem, my też musimy  zachowywać się jak faceci. Jeśli jesteście zainteresowani zgłębieniem tego tematu odsyłam do książki Katty Kay i Claire Shipman The Confidence Code.


Teraz trochę mody :-)

Black & White zestaw nieśmiertelny


Fason sukienki dobrany do figury klepsydry, gruszki oraz figury rożka.

Lato na luzie :-)


Makijażowo - usta w kolorze wiśni, pomarańczy, burgundu, różu i dzikiej orchdei.
Najlepsze kosmetyki roku - dla zainteresowanych :-)


Ruszyła kolejna akcja Cosmo Opalaj się bezpiecznie :-)W magazynie Hot Moda zdecydowanie więcej do oglądania niż do czytania ;-).

Co jest teraz trendy? Metale lekkie 


Street Art - ciuchy w modnych nadrukach. Zaciekawiła mnie spódnica w auta z Tally Weijly - poszukam :-)


Moda w trzech cenach
Buty, a raczej szpilki, czyli to co, kocham najbardziej!


W magazynie możemy poczytać o projektantce Iris Van Herpen - dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Lady Gaga i Tilda Swinton uwielbiają jej projekty. Jednym z charakterystycznych projektów są zaprojektowane buty przez Iris dla United Nude Rem D Koolhaas.


Wybieracie się tego lata na jakiś festiwal muzyczny? Jeśli tak, to Moda Hot podpowiada jak się ubrać na Orange Warsaw Festival, Open'er, Castel Paty, Audioriver oraz na Piknik Country. 
Moda według Ewy Farny. Lubi ciuchy zarazem wygodne i seksowne. Na co dzień wybiera t-shirt i jeansy. 
Przegląd strojów kąpielowych od wyboru do koloru :-)Miłego wieczorku!
Share:  

0 komentarze:

Prześlij komentarz

A Ty?! Co o tym myślisz? - napisz :-)