sobota, 22 marca 2014

Hendifly read Magazines - part II


Druga i ostatnia część przeglądu prasy w marcu. Po przeglądzie Cosmopolitan oraz Hot Moda czas na Trendy Art of Living. Na okładce magazynu pojawiła się przepiękna Brigitte Bardot. Kto z nas nie kojarzy zdjęcia poniżej.


Moim ulubionym cytatem Brigitte Bardot jest "Dla miłości nie jest ważne, aby ludzie do siebie pasowali, ale byli razem szczęśliwi". W środku Trendy Art of Living  rozmowa z Brigitte. Cudowny wywiad z piękną i dojrzałą kobietą, która jest zdystansowana do siebie. Brigitte napisała kilkanaście lat temu swoje wspomnienia, które powstawały przez 21 lat.


Trendy News :-). Kto jest fanem tak zwanego piątego smaku, po słodkim, słonym, kwaśnym i gorzkim? Uważa się, że kuchnia japońska uwzględnia piąty smak. Póki co, jeszcze nie miałam styczności z tą kuchnią, ale wszystko jeszcze przede mną :-). Kuchnia japońska jest bardzo zdrowa i w związku z tym została w pisana na listę niematerialnego dziedzictwa kultury UNESCO.


Producenci coraz chętniej nastawiają się na sprzedaż swoich produktów w Arabii Saudyjskiej z tego względu, że jest tam wiele majętnych mieszkańców. Ostatnio nawet pisałam, że rynek mody też jest nastawiony na ten rejon. Nie wiem czy słyszeliście, że Bronisław Komorowski wraz 30 przedsiębiorcami z Polski wybrał się do Arabii Saudyjskiej promować nasze polskie produkty, przykładowo luksusowy jacht za 50 mln EUR, ręcznie robione samochody, czy też sękacze :-).

Teraz o czymś, co mnie trochę poruszyło. Każdy z nas słyszał o "modzie" na adoptowanie dzieci z krajów Trzeciego Świat, prawda? A czy słyszeliście o adoptowaniu dorosłych Europejczyków przez afrykańskie rodziny? Przede wszystkim decydują się na to samotni Europejczycy, którzy są pozbawieni więzi z bliskimi, a mogą zakosztować afrykańskiego rodzinnego ciepła. Piękne jest to, że pomimo warunków jakie panują w krajach afrykańskich, Afryka nie tylko potrzebuje pomocy, ale też oferuje ją ludziom z krajów rozwiniętych czy rozwijających się.


W tym numerze możemy poznać i bliżej przyjrzeć się Iranowi. Przyznaję, że podróżniczką nie jestem i raczej nią nie zostanę. Co prawda mam parę miejsc, które chciałabym zwiedzić i myślę, że w przyszłości się tak stanie, ale Iran do tej listy na chwilę obecną nie należy."Nic nie jest warte dzieło, które nie prowokuje" - zgadzacie się? Zdaje się, że sztuka ma prowokować i wywoływać skandal. Pewno jest to, że co szokowało kiedyś, nie szokuje już tak bardzo dziś. Poniżej zdjęcia paru szokujących dzieł, które powstały w ostatnich 500 lat, a ich twórcy ponosili dotkliwe konsekwencje.


Z powyższych dzieł można stwierdzić, że ludzi szkowała nagość, która jest rzeczą ludzką. A kogo najbardziej oburzały dzieła? Przede wszystkim polityków i kościół :-).

Teraz czas na modę i design. Jesteście fanami Conversów? A może jeszcze nie ma zaprojektowanych Waszych wymarzonych trampek? Nic straconego, powstała facebookowa aplikacja CONVERSE MADE BY,  która pozwala użytkownikom produkować swoje trampki i lokować je we własnym wirtualnym sklepie. Osoba, która sprzeda najwięcej par trampek w swoim sklepie dostaje buty od firmy Converse.


Trendy Fashion


Co tu dużo mówić, poniżej kampanie: Roberto Cavalli, Saint-Laurent oraz kampania Mission. Chyba najbardziej do mnie przemawia kampania Saint-Laurent ze względu na mocne akcenty i stonowaną kolorystykę :-). Chociaż jak patrzy się na projekty Mission, to czuć lato i słońce :-).Na zdjęciu powyżej, po prawej stronie zaprezentowane są dość dziwne modele butów. "12 shoes for 12 lover" - są to projekty butów chilińskiego artysty Sebastiana Errazuriza. Artysta stworzył 12 modeli butów, które odpowiadają cechom charakteru jego byłych kochanek. Buty powstały we współpracy z marką obuwniczą Melisa Pop Up Shop. Odsyłam Was na stronę Sebastiana, na której można znaleźć wiele ciekawych projektów.

Dzięki magazynowi Trendy Art of Living możemy poznać Yoshiyuki Miyamae, który odpowiada za projektowanie damskiej kolekcji marki Issey Miyake. Projekty łączą w sobie japońską tradycję wraz z nowatorskim podejściem do materiałów.Teraz design i to, co przykuło moją uwagę :-).

Któż z nas w dzieciństwie nie miał konika na biegunach? Fani konika na biegunach mogą zakupić siedzisko firmy Secondome, które sprawdza się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.


Uwielbiam brać kąpiel, a robię to tak rzadko, ponieważ w mieszkaniu mam prysznic. Znalazłam swoją wannę marzeń. Wanna Laguna zaprojektowana przez Alegnę. Wanna powstała z jednego kawałka drewna, prawda, że jest piękna?!


Jeśli chcecie zobaczyć więcej odsyłam Was na http://www.alegna.ch. Pomarzyć dobra rzecz :-)!

<3


Francisco de Pajaro twierdzi, że jedynie śmieci można zamienić w sztukę. Poniżej zdjęcia Art is Tra$h, a więcej projektów na blogu http://www.depajaro.blogspot.com/.


My też możemy się pochwalić projektami Natalii Rak, która tworzy polski street art.


Historia rodziny, która stworzyła Maybelline - powieść biograficzna pisana przez dziedziczkę imperium.


Michel Comte - najbardziej rozchwytywany współczesny fotograf mody. Szwajcarski fotograf znany jest z portretów i aktów z udziałem gwiazd. Zdjęcia są bardzo estetyczne i smaczne :-).Już na sam koniec :-). Powszechnie uważa się, że lampka czerwonego wina zbawiennie wpływa na nasz stan zdrowia, więc może tak krem do twarzy z ekstraktem z czerwonego wina :-)!


Share:  

0 komentarze:

Prześlij komentarz

A Ty?! Co o tym myślisz? - napisz :-)