środa, 8 sierpnia 2012

Francuski Łącznik


Tym razem, prezentuję Wam restaurację w stylu francuskim. Francuski Łącznik jest rodzinną firmą, która oferuje między innymi tzw. Quiche (tarta). Quiche jest produktem o 5dniowym terminie ważności i należy podgrzewać go tradycyjne w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni C przez 10 minut. Ponadto, w menu Francuskiego Łącznika znajdują się również tarty słodkie na kruchym lub francuskim cieście, trufle, pasztety oraz sałatki

Adresy:

Francuski Łącznik - Stary Rynek Dominikańska 7, Poznań

Francuski Łącznik - Plac Spiski 1 / róg Małopolskiej, Poznań (Park Sołacki)

Famme Fatale - ul. Matejki 67, Poznań

Cafe Creme - ul. Słowackiego 18, Poznań

Strona internetowa: www.francuskilacznik.p

Przy czym ocenie poddaję Francuski Łącznik, który znajduje się przy Parku Sołackim. Zanim przejdziemy do oceny, zobaczmy te smakołyki.

www.francuskilacznik.p

www.francuskilacznik.p

www.francuskilacznik.p

www.francuskilacznik.p
Jeszcze zdjęcia zrobione przeze mnie:Tarty w same w sobie są przepyszne, zarówno te słodkie jak i słone. W karcie dań pozycji jest bardzo dużo, przy czy w danym dniu wybór jest ograniczony. Można nie tylko zjeść pyszną tartę, pasztet czy sałatkę, ale też napić się soku z brzozy. Ceny tart wahają się od 9 zł do 13 zł za jeden kawałek. Samą w sobie restaurację oceniam bardzo pozytywnie, rzeczywiście można odczuć ten francuski klimat. Bez względu na porę Francuski Łącznik nie świeci pustkami - wręcz przeciwnie.

Odwiedzałam to miejsce wielokrotnie i należy zaznaczyć, że obsługa jest zróżnicowana. Jednego dnia możemy natrafić na przemiłe kelnerki, a drugiego wręcz przeciwnie! Minusem jest jeszcze fakt, że zamówienie nie są przyjmowane przy stolikach i płatność jest jedynie gotówką. 

Poniżej wystrój jednej z czterech restauracji:

www.francuskilacznik.p

www.francuskilacznik.p

www.francuskilacznik.p
Prawda, że uroczo? W szczególności polecam odwiedzenia Francuskiego Łącznika przy Parki Sołackim, bo okolica jest przepiękna. Przed czy też po wizycie w restauracji warto się przejść parkiem i docenić przyrodę!
Wystrój: 8/10
Obsługa: 5/10
Ceny: 3/10
Kuchnia: 8/10


Share:  

1 komentarz:

A Ty?! Co o tym myślisz? - napisz :-)